Jdi na obsah Jdi na menu
 


25. 26.10.2017 Víkendovka s Sherlockem

14.10.2017 Výprava bratra Vedócího.

7 statečných a Obrdlíci se sešli v sobotu u klubovny. Byly výzvy, hry, selfíčka, i video se natáčelo. Za celý den jsme se od Jevišovic nevzdálili na víc jak 200 m, ale díky horskému charakteru naší krásné Stráně jsme byli po těch necelých 5 kilometrech utahaní jak psi.

Petr

24.-25.6.2017 Víkendovka pod Širákem

Letošní víkendovka pod širákem se opět vydařila. Nebylo nás sice tolik jako loni, ale užili jsme si to. V sobotu dopoledne jsme vyrazili směr Bábovec. Cesta byla pěkná, jen to vedro nás zpomalovalo. Ale ani úmorná tepla nezastaví partu šesti silných junáků – Kamče, Kaila, Matyho, Julči, Peťě a malého Tomiše. Když jsme dorazili do cíle, rozhodli jsme se jít zchladit na koupaliště do Mašůvek. Poté jsme zašli na zaslouženou studenou limču a nanuka, kde jsme počkali na příjezd Haničky a Zůzy se zásobami. Odebrali jsme se na tábořiště, na kterém jsme se shledali s moc milými lidmi z Bábovce, kteří nám dokonce nabízeli ubytování. My jsme však rozdělali oheň a za teplé Svatojánské noci ulehli pod nebe poseté hvězdami. Atmosféru doplňovaly světlušky a neustále štěkající srnci. Druhého dne, hned po vydatné snídani, jsme se vydali nahoru do Mašůvek, odkud jsme se dopravili autobusem zpět do Jevi.

Zapsala: Julča

 

16.-17.6.2017 10. ročník Jevišovické šedesátky

Jako každý rok, tak i letos pořádáme další ročník turistického závodu pro veřejnost na vzdálenost 30 a 60km. Vítězem je každý, kdo přijde zjistit, kde leží jeho limity.

 

10.6.2017 Rudlice

Podrobnosti budou zveřejněny před akcí

 

2.- 3.6. Víkendovka ke dni dětí

Podrobnosti budou zveřejněny před akcí

 

19.-21.5. 2017 MUZEJNÍ  NOC + PUTOVÁNÍ KRAJINOU

Sraz:  pátek 19.5.  od 15.30 v klubovně
Program : pátek : odjezd 16.19h do Znojma na Muzejní noc, návrat 23.00 ze Znojma, přespání v klubovně
                  Sobota : Putování (Jiřice-Bukovina-Jevišovice), přespání v klubovně
                  Neděle: ukončení v 10.00 h v klubovně
Vzít si: na pátek – jídlo a pití do Znojma, spacák, karimatku (deku),hrnek na pití, příbor, ešus(miska),hygienické věci, osobní prádlo,

Na sobotu – pohodlné boty, sportovní oblečení, batoh, pláštěnku, KPZ, kapesní  nůž
Jídlo na sobotu a neděli zajištěno.
Vybíráme: 50 Kč  na hrazení cestovného - Znojmo , Jiřice

 

SVOJSÍKŮV ZÁVOD 2017

Ve dnech 31. 3. – 2. 4. 2017 se naše družina skautů a skautek zúčastnila Svojsíkova závodu konaného v Břeclavi. Skauti a skautky se zde sjeli, aby porovnali své schopnosti, dovednosti a znalosti v široké škále disciplín. Volným tématem závodu byl rok 1934 a původní skautské závody, které organizovaly jednotlivé župy. Soutěžní družiny se tak vrátily v čase zpátky ke kořenům skautingu.

Ihned po příjezdu čelila družina výzvě - uvařit večeři pro celou družinu. I přes drobné problémy s kotlíkem naše družina dokázala, že si umí poradit a uvařila výborné jídlo, na kterém jsme si společně pochutnali.  ).Poté nás čekal úvodní táborový oheň, během kterého jsme se navzájem poznali s ostatními účastníky.

První chladnou noc ve stanu jsme přečkali ve zdraví, po snídani jsme se odloučili a družinka se odebrala ke startu do samotného závodu. Během závodu bylo úkolem družiny najít podle obdržené mapy celkem 8 stanovišť rozmístěných po Břeclavi a okolí, na kterých musela plnit různé disciplíny související se skautingem. Tyto disciplíny prověřili jak fyzickou zdatnost, nabyté vědomosti, zručnost, tak zvládání krizových situací, řešení problémů a celkovou znalost skautských ideálů. Naše družinka úspěšně našla všechna stanoviště a úkoly na nich zadané splnila s časovým náskokem 2 hodin nad stanoveným limitem. Po návratu do cíle následoval krátký odpočinek a večer ještě společná noční hra.

Poslední den nás čekal pouze úklid stanů a slavnostní vyhlášení výsledků letošního závodu. Naše družina se umístila na úctyhodném 10. místě z celkového počtu 22 přihlášených družin. Myslím si, že si družina během celého závodu vedla výborně a vzorně reprezentovala naše středisko. :)

Pajka

 

11.-25.7.2015 Tábor Mafie

Letošní tábor se bude opět konat na Suché louce v Tavíkovicích, tématem tábora budou 30. léta minulého století, doba převratných technických vynálezů, galantních mužů a elegantních dam, a zlaté časy mafie.

 

19.-20.6.2015 8. ročník Jevišovické šedesátky

Jako každý rok, tak i letos pořádáme další ročník turistického závodu pro veřejnost na vzdálenost 30 a 60km. Vítězem je každý, kdo přijde zjistit, kde leží jeho limity.

 

23.5-24.5. Offline víkendovka bratra vedoucího

Baví tě počítač, chtěl bys u něj strávit podstatnou část víkendu? Už se ti někdy stalo, že tě počítačový program vyhnal do přírody? ;-D Vzhledem k slibované předpovědi počasí bude připravovaná víkendovka trochu netradiční.

Sraz v sobotu ve 14:00 u klubovny, sebou svačinu, pití, pláštěnku, spacák, dostatečně teplé oblečení na ven, pevné boty, přezůvky, oblečení na spaní, hygienické potřeby, KPZ, pokud máte, tak i mobilní telefon.
Nikam se nepojede, přespávat budeme v klubovně, program snad stihneme dokončit do nedělního oběda (cca. 14:00), přinejhorším o chlup později.

 

21.3.2015 Výprava bratra vedoucího

tato výprava byla opravdu netypická, počet účastníků byl v obvyklé normě, dva z nich byli neobvyklí, jelikož pejsky sebou obvykle nebereme. Tentokrát jsme měli dva, malého, který se nebál a pořád pendloval mezi předsunutou hlídkou a posledními a kontroloval, zda jsme všichni a velkého, který byl v začátcích používán jako tažný, k závěru byl táhnut jako velká plyšová hračka.
Nezvyklý byl i lidský věkový rozptyl 36 let a to s námi nešel ani žádný důchodce.
Louka poblíž Venclova mlýna je již tradičně cílem našich jarních vycházek a tak jsme tam zamířili opět. Vzhledem k častému bahnění nejmladšího účastníka byly povely a program vycházky často řešeny telefonicky, pokud se mi z ní povedlo setřepat bahno a posadit jí na koně, tak jsem byl schopen se účastnit programu i osobně. Na louce náš ohňový specialista Mirek rozdělal oheň bleskurychle a nastalo chystání oběda.
Odpolední siestu jsme vyplnili hrou, průzkumem okolí a Gabča, jako nejotužilejší z nás, si dala i koupel v Jevišovce. Ondrovi pak začalo být trochu sucho a tak se nechal od Marti osprchovat a tak nám oheň a dostatek paliva v okolí ještě přišly náramně vhod.
Cesta zpátky byla i přes několik her dlouhá a pomalá, díky opětovnému bahnění nejmladšího účastníka a zdravotní indispozici dalšího, který ale i přes bolest a nepohodlí statečně došel až domů. Ovšem, jak je vidět, na právě přidaném albu fotek, dobrá nálada nás neopustila po celou dobu výletu.

Petr

 

18. - 19.10.2014 Víkendovka - Lezení na Vranově

Vranovské lezení - jak to všechno bylo

Sice to již zaznělo na víkendovce, ale stejně bych rád poděkoval Janu Hájkovi (Hanz) a Pavlovi z Vranova, za logistické, lezecké a organizační zajištění akce.
Janě z Boulderu Znojmo za milou společnost a zapůjčení lezeček.

Víkendovka byla totiž původně plánovaná již na víkend v druhé půlce září, kdy Honza s Pavlem vše připravili a těšili se na náš příjezd. V podstatě jedinou chybou bylo, že o akci v našem středisku věděli v podstatě jen organizátoři a ani ti, jak se posléze ukázalo, nakonec neměli čas. Proto se akce v září odvolala k Pavlově velké "radosti", který kvůli nám už provedl jarní úklid .

Na druhý pokus se již vše povedlo. Některé sice znervóznilo to, že se má spát pod stanem, další zase to, že se blíží konec čtvrtletí a tak přibylo školy a tak jsem sám nakonec znervózněl, kolik lidí najdu v sobotu ráno před klubovnou.
Žádné velké překvapení se nekonalo, i přes vymetenou oblohu a vycházející sluníčko, u klubovny čekalo jen nejtvrdší jádro jevišovických skautů - Barča, Julča a Óňa - a tak jsme byli čtyři.
S chlupem jsme stihli autobus do Znojma, tam jsme se prošli, v klidu nasnídali a pak už jen čekali na autobus do Vranova nad Dyjí. Zde jsme se už trochu překvapení dočkali, neboť si stejný termín i stejný autobus a dokonce i stejnou cílovou stanici vybrala výprava 40 znojemských turistů a tak jsme celou cestu stáli.
Ve Vranově na náměstí nás čekal Milan a Hanz s Pavlem a ostatními účastníky lezeckého zájezdu - členy lezeckého kroužku.
Nejprve jsme se šli ubytovat na zahradu místního penziónu, kde jsme dokázali postavit našeho největšího Jurka dřív, než Pavel stačil poradit paní majitelce jak na krtky .
Pak už následovala jen cesta na místní vertikální terén, kde lezečtí odborníci Milan, Hanz a Pavel bleskurychle natáhli lana a začala kvalitní lezba.
Zde se ukázalo, že rozdělávání ohně, stavění stanů a jiné obvyklé činnosti nám jdou mnohem lépe, než neobvyklý vertikální pohyb směrem vzhůru. Nejšikovnější z nás byla Julča, která vylezla skoro všechno, Barče s Óňou většinou koncovka chyběla a já jsem ji, ze zejména morálových dúvodů, vynechal úplně . Prostě na velké a malé pavouky z Hanzova lezeckého kroužku jsme neměli - zejména na ty mladší z nich, které od cesty ke slaňáku neodradilo ani plné břicho.
Přivítali jsme také několik milých návštěv, ať už to byla Jana, Jitka, Lenča, nebo Laďa, všechny jsme uvítali, tatranku nabídli a na skálu hnali. Té poslední nabídce, kromě Lenči, nikdo neodolal.

Každopádně zážitek to byl výborný, a sešla se tam skvělá parta lidí. Díky za to.

Večer jsme se rozloučili s našimi lezeckými kamarády a již jen ve čtyřech šli zpět na ubytování, kde jsme prvně zahnali největší hlad, s dovolením paní domácí rozdělali oheň - profesionální Óňova práce - a uvítali Píďu s Haničkou↑ a zbytkem zásob. Haničku jsme hned využili k vaření špaget a Píďu k tomu, aby se Barča nenudila . Ovšem, je nutno přiznat, že špagety byly mnohem lepší, než minule na puťáku . Po nutné hygieně, kdy jsem nejmenovanému členu výpravy odebral titul Fintila ;-D, jsme ulehli ke spánku a spali až do rána s jedním malým intermezzem zapříčiněným Píďalčinou rozežraností.

Ráno nás čekala mlha, bohužel, jak se později ukázalo, celodenní. Sbalili jsme se, nepotřebné věci a stany naložili Haničce do auta, já vyměnil bágl bez Pídi za bágl s Píďou a forfrem jsme valili do Šumné na vlak do Grešla. I přes aplikaci sviňského kroku (Luďa a Dan ví) posledních několik kilometrů a závěrečný sprint, nám vlak o pár desítek sekund ujel. Přes počátečních asi milión pikosekund zklamání jsme vybalili zásoby, zahájili regeneraci ztracené energie a bryskně vymysleli náhradní plán cesty vlakem do Znojma a pak autobusem do Jevišovic.
Náhradní plán byl bez chyby a proto už kolem půl třetí odpoledne udělala Píďa ostatním pá pá, poslala pusinku, vytlačila slzičku a běžela za babičkou a pejsky.
Julče díky za nesení věcí a jídla, Barče za starost o Píďu a Óňovi za rychlé nohy a tábornickou dovednost. Snad to zas na jaře zopakujem .

Petr

 

12. - 26.7.2014 Tábor na Suché louce v Tavíkovicích

Námět CTH je již znám -  Harry Potter

 

28. - 29.6.2014 víkendová Výprava bratra Vedoucího

 

20. - 21.6.2014 Jevišovická šedesátka

Turistický pochod na 60 a 30km. Více zde.

 

9.5.2014 Výprava bratra Vedoucího

 

8.3. - 9.3.2014 Víkendovka - do Znojma za lezením

 

30.12.2013 Výprava bratra vedoucího

 

29.12.2012 2. Výprava bratra vedoucího

Sobotního krásného dopoledne, kdy bylo kolem 6 stupnu pod nulou jsme se sešli na už 2. vycházku Bratra vedoucího,sešli jsme se u klubovny kolem 9 hodiny ranni, někteří i později na Veselce.Po krátkém pochodu do kempu nás dojel i bratr se sestrou Hanickou a Evou.Po krátké poradě kam pujdem jsem dostal svoleni vést skupinu na procházku. Využili jsme toho že jsme byli na přehradě a šli jsme po Jevišo...vické straně směrem dozadu. Když jsme došli až k tzv. Weisovi tuni, natočili jsme náš směr k bývalému tabořišti v Boskovštejnském lese.Po krátké svačině u rybnika a trochu klouzaní po zamrzlém rybníce jsme se vydali dále na cestu.Naše kroky vedli dál po asfaltove silnici, kde samozřejmě nemohli chybět tolik oblibené hry, jako potopa, bomba atd.Asi nejzajimavějsí hra ktera všechny bavila byla ''stop jo, ano, ne'' kdy když někdo použil některé slovo, dostal od S'arky a Petě čárku.Mě se jich poštedřilo 72 a Onda z toho měl vždycky evidentní radost . Z asfaltové silnice jsme se potom odpojili přes C'erny les směrem na Zlatý kopeček, kde jsme si udělali z mokrého dřeva společnými silami ohen (asi na dvakrát) , na kterém jsme si opekli špekáčky.Po zaházení ohniště ledem jsme se vydali přes hráz přehrady ke Kudlajz kempu, kde jsme si zahráli na smulu a kupce.Asi po pul hodině jsme se vydali do klubovny kde jsme vyhodnotili krásný den a zahráli si ještě jednu hru, mladí proti starším a to ve skládání rozstříhaných papírku se skautskými zákony, které byli rozházeny na chodbě.Po zapsaní docházky jsme se vydali domu. S pozdravem Bratr Luda

1.12.2012 1. Výprava bratra vedoucího

V sobotu, první prosincový den, proběhla první vycházka bratra vedoucího. Hned ráno bylo jasné, že počasí je naprosto ideální a tak v devět hodin u klubovny čekal nadprůměrný počet lidí.
Já s Laďou jsme šli nakoupit zásoby a ostatní zatím hráli v klubovně městečko Palermo.
Po doplnění proviantu a zběžné kontrole vybavení účastníků jsme se rozhodli, že půjdeme směrem na Slatinu, kde jsme se chtěli ...

zúčastnit zahájení výstavy betlémů a andělů v Zámečku.
Ovšem člověk míní a příroda mění :-). Po průchodu Strání a údolím Slatinského potoka kolem Zádušky jsme rozdělali oheň (Mirek opět byl hlavní hvězdou večera, když se vytasil s již obligátní polní lopatkou a navíc tentokrát i s křesadlem) a připravili oběd na velké louce poblíž Březí nad Černínem. Hráli jsme hry (v jedné z nich jsem "vyhrál" tento zápis) a bylo tam tak krásně, že jednomyslným hlasováním bylo zrušeno pokračování do Slatiny. Zato jsme si vychutnávali dostatek sluneční záře a čerstvého povětří až skoro do setmění. Pak jsme se rychle vraceli přes Černín do klubovny, kde jsme se kolem páté hodiny odpolední rozloučili.

Petr

 

21. - 23. září - Víkendovka v Rudlicích u Evičky
 V pátek 21.9.2012 odpoledne jsme vyrazili s naším smíšeným oddílem na víkendovku do Rudlic na chalupu naší sestry Evičky alias Bořík. Jako dopravní prostředek jsme zvolili autobus. Cesta byla krátká a všem dobře známá. Po příjezdu jsme provedli krátký přesun k rodné chalupě Boříka, kde jsme byli už očekáváni. Po rychlém ubytování celého oddílu, jsme se vydali na průzkum okolí. Cestou jsme viděli divoká prasata, kozy, husy a stráň, kde se mezi stromy proháněli daňci.

Sobotní den začal náročnou rozcvičkou, která byla dobrým základem pro celodenní program. Čekalo nás lezení po skalách, slaňování, prusíkování pod vedením zkušeného lezce Honzy Hájka. Večer jsme se všichni sešli ve zdraví u Boříka v kuchyni a za zvuku kytar si sdělovali své zážitky z lezení.

Nedělní ráno a dopoledne pokračovalo v duchu nabytých vědomostí z předešlého dne. Uzlovalo se na body. Před obědem jsme se zašli podívat na staré rudlické koupaliště, které teď slouží jako ohradník pro ovce. Po obědě jsme balili, ukízeli a připravovali se na cestu domů. Kvůli špatné dostupnosti autobusů jsme zvolili jako dopravní prostředek pěškobus. Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem zúčastněným a těšíme se na další akce s vámi.

R&R

 

19.5.2012 Výprava bratra Vedoucího (čtvrtá)

V 9:00 jsme se sešli u klubovny, a po chvíli čekání a hře jsme vyrazli směrem k přehradě. Opět nám nezvykle vyšlo počasí a bylo opravdu nádherně. Na Veselce jsme opět něco zahráli, vyzkoušeli vědomosti účastníků a po svačině pokračovali směrem k Weissově tůni. Nakonec jsme skončili na našem starém tábořišti pod rybníkem, kde nám v 97. roce tábor vyplavila voda. Já, jako jediný pamětník, zamáčknul slzu, ostatní mezitím bleskurychle udělali ohniště (díky nabroušené Mirkově polní lopatce) a rozdělali oheň. Po obědě následovalo ošplouchnutí v nedalekém opraveném rybníce a pak jsme se vydali do Černého lesa, kde všichni oněměli, což bylo, zejména pro Karču, neskutečné utrpení :-). Nakonec jsme si zaobchodovali se smůlou na Střelické straně přehrady a přes hráz došli domů.

Petr

12.5.2012 Okresní kolo Svojsíkova závodu světlušek a vlčat

Kde naše hlídka Broučci získala pěkné třetí místo a postupuje do krajského kola!

21.04.2012 Výprava bratra vedoucího (třetí v pořadí)

Proběhla za nádherného dubnového počasí. Po několika hrách jsme došli až k Vevčicím a nad nimi na louce vybudovali, za obrovské pomoci Mirkovi polní lopatky, předpisové ohniště a uvařili oběd. na sluníčku bylo tak nádherně, že se nám odtud nechtělo vůbec odejít, ale pak slunce začaly zahalovat mraky a tak jsme se vydali k zpět k domovu.

Petr

10.-12.2.2012 Víkendovka pro rovery

3.2.2012 Výprava bratra Vedoucího

Dopoledne jsme strávili v tělocvičně při hrách a hříčkách. Odpoledne za Starým hradem u ohně při opíkání špekáčků. A nakonec, když už nám byla opravdu zima, jsme utekli zpátky do klubovny, kde jsme celý den zakončili zase nějakou tou hrou.

22.10.2011 Výprava bratra Vedoucího

Jedna ze série bodovaných (více viz. nástěnka v klubovně) výprav zaměřená na plnění bodů nováčkovské zkoušky. Počasí bylo nádherné a i přes malou účast byla akce nadmíru povedená. 

30. 9 - 2. 10. 2011 Oddílová víkendovka

 

 

Ubytování zajištěno ve Skautské klubovně ve Znojmě. Více informací na schůzkách...

 

16.7. - 30.7. Tábor

Opět v Tavíkovicích, jak jinak. Bližší info viz separátní táborovou sekci

8.7. - 10.7. Víkendofka

Víkendová výprava pro R&R, jejímž účelem a hlavním cílem bylo dotažení programu letošního tábora. Probíhala na chatě u Vranovské přehrady a cesta tam byla, jak už je zvykem, u akcí které pořádám já, ztížena několika šiframi ;-). Ovšem všichni nakonec bez větších problémů dorazili. Měl jsem trochu obavu z toho, jak se v chatě pro 4 lidi srovnáme v deseti, ale vzhledem k tomu, že jsou všechny 4 Šárinky ochotné a schopné spát na jedné velké posteli, tak situaci zachraňoval jen stan postavený zcela netradičně na balkóně :-). Páteční večer jsme využili k zabydlení se, pokecání a k několika hrám a hříčkám. V sobotu jsme udělali výpravu na Bítovskou pláž a poté již tvrdě makali na táborovém programu a CTH. Večer opět posezení hry a legrace. V neděli jsme už jen dodělali zbytek práce na programu tábora, naobědvali se a využili obě auta k přesunu do Jevišovic, do klubovny, kde jsme, jak za starých časů, prali a odmašťovali husí peří, aby se pak dalo nabarvit. Odvedli jsme opravdu pořádný kus práce a ještě u toho byla legrace :-).

Petr

7.5.2011 Výprava za tajemstvím skal

dopadla tak, že jsme si Petr a Hanička udělali báječnou asi 10km procházku za bezva počasí :-). Jinak se nikdo, nejspíš díky cyklojízdám, nedostavil...   

5.11.2010
V pátek 5.11 jsme navštívili Znojemské kino Svět, kde dávali 3D film JÁ,PADOUCH.

 

 

17 - 18.09.2010 Hvězdopad

Úvodní text

Jen 5 statečných odvážlivců se dostavilo v pátek 17. září na nový autobusový terminál v Jevišovicích: Aleš, Anet, Hanička↓, Kuba a Mášek. Byla jim vysvětlena pravidla, a to, že hlavní je bezpečnost a jinak žádná pravidla nejsou :-). Krátce na to, když odcházeli z terminálu do bezpečí klubovny byl Kuba unesen maskovanými muži v autě. Pak se dlouho nic nedělo.... Asi kolem deváté začali pípat mobilní telefony a všem začali přicházet sms zprávy od jisté mimozemské entity, která si nechávala říkat Prometheus. Varovala je před skupinou lidí, která jí a tím pádem i našim zbývajícím 4 účastníkům chce ublížit, čehož první známka byla únos Kuby. Pak se opět dlouho nic nedělo, dokud v brzkých ranních hodinách opět nezapípaly mobily a neobjevily se plameny na chodbě klubovny, úkol zněl, evakuovat klubovnu oknem v docela šibeničním časovém limitu, což naštěstí všichni zvládli. Pak už to byla jen hračka, přepadnout a oloupit jednoho z nepřátelských agentů, nalézt ufona v nočním skalnatém terénu plném nepřátelských agentů a zcela na závěr, v sobotu v poledne deaktivovat hi-tech detekční zařízení agentů. Což se ukázalo jako největší problém, když se agentům povedlo zneškodnit jejich ústřední mozek hráčů, což byla Hanička↓ :-D. Ale nakonec se povedlo přesvědčit agenty, aby zradili a pomohli s deaktivací sami :-) a tak se mohl konat sladký závěr akce s palačinkami a zmrzlinovými poháry v jedné nejmenované restauraci.

 

6.9.2010 Stín plamene

Akce nazvaná Stín plamene, kterou letos malí "zdědili" po roverech, dopadla velice dobře a to i přes docela hustou a vytrvalou nepřízeň počasí. Skupinka pěti odvážlivců nakonec našla všechny byliny a kouzla potřebná na uvaření čarovného elixíru, kterým odstranili kletbu starých bohů, tedy konkrétně Svarožice :-). Zvládli to opravdu rychle a tak jsme si mohli ještě v klubovně zahrát pár her.

3.5.2010 Svojsíkův závod

Svojsíkův závod světlušky-vlčata 2010

Minulý týden se naše družinka Bledule zúčastnila skautského závodu ve Vyškově. Tento závod byl zaměřený pro světlušky a vlčata(tzn. Pro děti od šesti do jedenácti let).Celý závod probíhal v areálu zooparku a dinoparku-Vyškov. Naše družinka se umístila na krásném 3.místě z 26 družin, a tím si zajistila účast v krajském kole, které se bude konat 18.-19.6.2010 v Boskovicích.
Středisko Jevišovice reprezentovali: Julie Částková(rádce), Jan Urbánek, Gabriela Novotná, Miroslav Auer, Barbora Pšenčíková a Dominik Ošmera.

Alča Svobodová

27.03.2010 První jarní vycházka

Využili jsme nádherné počasí, které nabídl začátek jara a vyrazili na vycházku k Venclovu mlýnu. Účast byla hojná, her spousta, stejně jako lány jarního kvítí, které jsme viděli cestou.

29.01.2010 Zimní výprava

I přes mráz a spoustu sněhu vyrazila o pololetních prázdninách skupinka odvážlivců do přírody. Sněhu bylo tolik, že pochod v něm byl nadmíru náročný a bez dvou párů sněžnic, které jsme si střídali při prošlapávání cesty, by musel být výlet mnohem kratší. Už takhle někteří z účastníků na konci výletu raději menší kopečky sjížděli na lopatách a nebo jen tak, pokud jim dobře klouzaly kalhoty :-). Za přehradou jsme postavili velkého sněhuláka a poblíž rozdělali na sněhu oheň a uvařili oběd. Doma jsme byli, jak bylo slíbeno kolem 17:00.

19. - 20.12.2009 Filmová noc a vánoční turnaj

Byl to víkend jako každý jiný, ale přeci jen byl něčím zvláštní. Vše začalo pozvánkou. V pozvánce jsme se dozvěděli, že ve dnech 19.12.-20.12.2009 se v Jevišovicích koná rekreační pobyt pro (ne)účastníky Stínu plamene. Kdo pozvání odmítl, o hodně přišel. Rekreace byla založena na večerním promítání filmů. Někteří rekreanti nevydrželi a po několika hodinách usnuli. Ráno asi v o půl deváté následovala individuální snídaně. Po snídani museli naši rekreanti na rozcvičku. Rozcvička byla krutá... Turnaj ve florbale/fotbale proti dětem. Považte sami odehrát čtyři zápasy po probdělé noci? Žádná sláva. Myslím si, že naši rekreanti podali profesionální výsledek. Ale bohužel na výhru to nestačilo. Nasazení našich rekreantů můžete vidět na foto dokumentaci. Na závěr rekreačního pobytu byla uspořádaná Vánoční besídka pro všechny hráče...
Alča a spol.

 

Stín plamene 25.9. - 27.9.2009
 

Všechno to začalo mejlem. My, registrovaní účastníci výpravy hledající Stín plamene, jsme obdrželi šifru. Nutno podotknout, že se nám ji nepodařilo rozluštit... Nicméně i tak jsme se jakýmsi způsobem sešli v Jevišovicích. Setmělo se a od té doby už to šlo ráz na ráz...

Ještě v pátek posilovala naše řady Alča. S omluvou, že se musí vyspat a následující den vyráží s mládeží dělat oheň, nás opustila. Zůstala tedy... více zde

 

4.4.2009
Akce Ofenheim
Byla první celostřediskovou akcí v tomto roce, o to víc potěšila hojná účast, dohromady nás bylo kolem dvaceti, a výborné počasí - na začátek dubna si člověk snad ani lepší přát nemůže. Věc, pro ty, co tam nebyli, probíhala asi takhle:

Kolem půl deváté ráno jsme se sešli před klubovnou, proběhla přebírka dětí od některých maminek a něco málo před devátou jsme vyrazili. Až ke ... více zde

30.1.2009
Cesta do srdce Moravskeho krasu

 

3.1.2009
Tříkrálová sbírka
Více zde.

27.9.2008
Cesta ke hrobu Viléma Offenheima
Cesta byla zapeklitá, přesto zdárná. Fotodokumentace zde.


 

20.9.2008
Jevišovické dožínky

Při Jevišovických dožínkách jsme byli nápomocni s programem pro děti. Všichni se dobře bavili, jak děti a jejich rodiče, tak i naši roveři a ostatní organizátoři. Fotografie zde.

 

 

29.8.2008
Závěrečný prázdninový oheň
Z pátka na sobotu (29.8.-30.8.) se konal závěrečný prázdninový oheň. Vzhledem k povětrnostním podmínkám se fotografové neodvážili vytáhnout ruce z kapes, takže nemáme žádné foto..

 

2.5.2008
Jarní putování s Bobříkem aneb Jádro, Babylón a zřícenina.
2.5. - 4.5.2008 - Akce bohužel neproběhla, pro nízkou účast. Dostavili se jen Jura a Adam.

12.4.2008
Jarní úklid

Referát o tom, jak probíhal úklid stráně si můžeš přečíst zde. Fotografickou dokumentaci najdeš zde.


1.12.2007
Mikulášská akce
,
Dopoledne výlet na Zaplavenou louku u hájenky, po krátkém úsilí, kdy se více lidí snažilo zapálit oheň ve sněhu, se sirek chopil Onďa a ač tam byl zdaleka nejmladší, tak oheň zapálil. Díky němu jsme nehladověli, ale oběd si ukuchtili.
Následovalo pár krátkých her a několik více, či méně dramatických přechodů potoka, kde naštěstí nikdo neutonul a všichni se vrátili, i když jen na kraťoučko do svých teplých domovů, protože pak následovala slezina na Sýpce, kde proběhl bowling a následné koupání v bazénu.

20.10.2007
Proběhl Podzimní úklid stráně a příprava pro výsadbu nových stromků. Úklidu se zúčastnili naši roveři a výsadbu zajistila základní škola v Jevišovicích.