Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návod na táborový kostým

Vzhledem k tomu, že indiáni v pozdějších letech používali i normální oblečení bledých tváří, tak jsme rozhodli, že jedinou povinnou částí indiánského převleku bude čelenka, návod na její výrobu je zde:

Čelenka z pruhu látky

  1. Potřebujeme širší pruh látky (minimálně 3 cm) , jehož délku naměříme podle obvodu hlavy.
  2. Pruh látky seskládáme ( nejlepé na tři sklady ) a přežehlíme.
  3. Obšijeme horní a dolní část čelenky a vnitřkem čelenky protáhneme šňůrku(hodí se i klobouková guma) na zavázání a nakonec sešijeme i boční strany čelenky.
  4. Takto vzniklý pruh látky ještě jednou přeložíme napůl a na několika místech stehy přichytíme,abychom získali "kapsu" kam si budou moci děti přišívat pera
  5. Čelenku můžeme pomalovat ornamenty, obarvit nebo ozdobit korálky. Na čelenku prosíme žádné peří nepřišívat, jelikož děti budou jednotliva pera dostávat za CTH.

Podobný návod s obrázky najdete třeba zde. Ovšem ještě jednou bychom poprosili o čelenku bez peří, jednotlivá péra budou za odměnu, až během tábora.

Nepovinná část vybavení je indiánská košile, ale berte to jen jako inspiraci, obecně může být jakákoliv prostá, jednobarevná košile, nebo hazuka. Jen bych rád upozornil, že existuje jistá nenulová pravděpodobnost, že může být toto oblečení během tábora poškozeno, nebo zničeno :-).